Üyelik Girişi

Site Haritası

İSTANBUL'DA 12 YENİ "YOL KENARI DENETİM İSTASYONU" İNŞAATI BİTTİ...!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul’da 12 yeni “Yol kenarı denetim istasyonu”nun inşaatı bitti, denetimler başlıyor…

Ulaştırma Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürü Hamza Demirdelen, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Müdür Yardımcısı Aytaç Şahiner ve UATOD Müdürü Nur Gültekin’in ziyareti nedeniyle yaptığı açıklamada İstanbul’da faaliyete geçmesi planlanan 10 yeni “Yol kenarı denetim istasyonu”nun ve Tuzla’daki ek hizmet binasının inşaatlarının tamamlandığını söyledi. 

TOFED Genel Müdür Yardımcısı Aytaç Şahiner ve UATOD Müdürü Nur Gültekin 3 Mayıs Perşembe günü Ulaştırma; Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 1. (İstanbul) Bölge Müdürü Hamza Demirdelen’i makamında ziyaret etti. Aytaç Şahiner, Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’nün 2012 yılında korsan ve belgesiz taşımacılara karşı hızlandırarak sürdürdüğü mücadele için Demirdelen’e teşekkür etti.  Şahiner, “Yatırım yaparak, istihdam yaratarak ülkeye vergi veren otobüs işletmeciliği sektörü artık korsan ve belgesiz taşımacıları yolarda görmek istemiyor. Yolcuların can ve mal güvenliğinin riske girmesine artık izin verilmemeli” dedi.

Denetimler durmayacak 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürü Hamza Demirdelen ise, “Faal olarak Çatalca ve Paşaköy’deki 2 adet istasyonla denetimleri gerçekleştiriyorduk. Bakanlığımız İstanbul’un ihtiyacına cevap vermek üzere 10 adet yeni denetim istasyonunun daha hizmete girmesini planlamıştı. Planlanan 10 yeni denetim istasyonunun inşaatları bitti.

Kantarlar ve bilgisayarlar başta olmak üzere tüm teçhizatlar tamamlandı. Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek olan personel alımıyla birlikte 7 gün 24 saat esasıyla 12 istasyonumuzda denetimleri artırarak sürdüreceğiz. Özellikle korsan, belgesiz taşımacılara ve usulü çerçevesinde yapılmayan ağır tonajlı taşımacılara göz açtırmayacağız” dedi.  

Tuzla ek hizmet binası bitti 

İstanbul Bölge Müdürlüğü’nün yetki alanına giren İstanbul, Kocaeli, Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne illerinde faaliyet gösteren taşımacıların Ulaştırma Bakanlığı ile ilgili işlemlerini kendilerinin yaptığının altını çizen Demirdelen, “Özellikle taşımacılara yeni belge verilmesi ve belgelerinin yenilenmesi işlemlerini bizler yapıyoruz. Bu nedenle uzaktan gelen mükellefler trafik zorluğu çekiyor ve beklerken zaman kaybediyorlar. İstanbul’un büyüklüğünü hepimiz çok iyi biliyoruz. Türkiye taşımacılığının yüzde 25’i İstanbul’da yapılmaktadır. Merkezleri İstanbul’da Anadolu yakasında olan ve Kocaeli tarafından gelen taşımacıların trafikte yaşadıkları zorlukları ve zaman kaybını ortadan kaldırmak istedik. Tuzla’daki yol kenarı denetim istasyonunun yanına ek hizmet binası yaptık. Ek hizmet binamızla sektöre en kısa sürede hizmet vermeye başlayacağız. Bazı personel alımlarını bakanlık yapıyor. Biz taleplerimizi bakanlığımıza ilettik ve bekliyoruz. Bu taleplerimiz gerçekleştiğinde Anadolu yakasındaki taşımacılar artık Tuzla’dan hizmet alacaklar. Ayrıca Tuzla’da açılan ek hizmet binasıyla birlikte Avrupa yakısındaki işlerimiz de kısmen rahatlayacak ve daha verimli çalışma ortamı oluşacak” diye konuştu. 

Yurt sathına yayılmalı

TOFED Genel Müdür Yardımcısı Aytaç Şahiner, “İstanbul büyüklüğü itibarıyla da bir pilot bölge konumunda. “Yol kenarı denetim istasyonları”nın tüm yurt sathına yayılmasını istiyoruz. Artık gazetelerde “Güneydoğu’dan Adana veya Söke’ye mevsimlik pamuk işçilerini taşırken kaza yapan ve onlarca hayata mal olan kamyon haberlerini okumak istemiyoruz. İnsan hayatı bizim için çok önemli. Herkesin uçmasının hedeflendiği ülkemizde insanların kamyon kasalarında veya tıklım tıklım doldurulmuş minibüslerde taşınması döneminin kesin olarak sona erdirilmesini istiyoruz ve bu konuda yapılacak her çalışmayı federasyon olarak destekleyeceğiz” dedi.7830 kez okundu

Yorumlar

kamyonetler     20/04/2013 21:55

hani israf haramdı günahtı.utanmıyormusunuz missubishi kamyonete 450 kğ yük hakkı vermeye-anladım ki polis halk için deyil hükümetler için var.vatandası düsünen yok hükümet kasasını doldurma pesin de.
Misafir - yakup karayiğitZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret548587
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.80257.8338
Euro9.12179.1583
Hava Durumu