Üyelik Girişi

Site Haritası

EDİRNE'Lİ TAKSİCİLERDEN KORSAN VE A1 PROTESTOSU...!

Edirneli taksiciler, hem korsan, hem de A1 Belgeli taşımacıları protesto etmek için yollara döküldü.  Taksiciler derneklerinin bulunduğu Londra Asfaltı’nın iki yakasında sıralanan taksilerinin camlarına, “Ekmeğimize, emeğimize, mesleğimize, geleceğimize saygı”, “Korsana Hayır”, “A1 taksicilik yapma, işini yap” , “Şehir içinde A1’e hayır”, “Kendi güvenliğiniz için korsana hayır” şeklinde yazılı sloganlar yapıştırdı.

Talatpaşa Asfaltı’na doğru, hep birlikte korna çalarak hareket eden taksiciler meraklı bakışlar arasında protestolarını sürdürerek yol almaya başladı.Taksiciler adına konuşan Edirne Taksiciler Derneği Başkanı Oktay Bozkurt, ”Korsan taksi bizlerin emeğini çalıyor, artık yeter diyoruz, bizleri kimse yok saymamalı” dedi. Bozkurt, korsan taksicilik yapan kişilere izin verilmemesi gerektiğini, bu kişilerin taksicilik yapanların emeğini çaldığını savundu.

Edirne’de 513 taksicinin 24 saat vatandaşlara hizmet ettiğini anlatan Bozkurt, şunları söyledi:     ”Korsan taksi bizlerin emeğini çalıyor, artık yeter diyoruz, bizleri kimse yok saymamalı. Tek ana arteri olan Edirne’de korsan taksiciliğin önüne geçilmedi ve bizler hep sabrettik. A/1 belgeli, ilçelere yolcu taşıyan araçlar usulüne aykırı bir şekilde güzergah dışına çıkarak, kapı kapı dolaşıp yolcu taşıyor. Toplumumuzun vazgeçilmez bir unsuru olan taksicilik mesleği bu kadar sahipsiz olmamalı ve sahipsiz kalmamalı.”

Altunhan Şirketler Grubu Başkanı Mustafa Altunhan ise taksicilere her türlü desteği vereceklerini belirtti.

200 civarı taksinin katıldığı protesto gösterisini sonlandıran taksici grubu, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.1996 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret548587
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.80257.8338
Euro9.12179.1583
Hava Durumu