Üyelik Girişi

Site Haritası

TRAFİK GÜVENLİĞİ KONULU KISA (SPOT) FİLM, AFİŞ TASARIMI VE KISA FİLM SENARYOSU YARIŞMASI SONUCU

TRAFİK GÜVENLİĞİ KONULU KISA (SPOT) FİLM, AFİŞ TASARIMI VE KISA FİLM SENARYOSU YARIŞMASI DEĞRLENDİRME SONUÇ DUYURUSU 

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ve TÜVTURK işbirliğinde; yol kullanıcıları olan sürücü, yolcu ve yayaların trafik bilgi ve bilincinin artırılması, vatandaşlarımızın ilgisinin trafik güvenliğine yöneltilmesi, trafiğin bir kültür, bir yaşam biçimi olduğunun benimsetilmesi ve elde edilecek materyallerin bilgilendirme çalışmalarında kullanılması amacıyla, 17 Ekim 2011 – 06 Nisan 2012tarihleri arasında düzenlenmekte olan “Trafik Güvenliği Konulu Kısa (Spot) Film, Afiş Tasarımı ve Kısa Film Senaryosu Yarışması” düzenlenmiştir.

Kısa metrajlı film yarışması için başvuru yapan eserleri değerlendirmek üzere; 20.04.2012 günü saat:14.30-18.30 saatleri arasında ve 10 Mayıs 2012 Perşembe günü 16.00-17.00 saatleri arasında ikinci defa Emniyet Genel Müdürlüğü Dikmen Hizmet Binası O Blok 6. Katta bulunan Trafik Hizmetleri Başkanlığı toplantı salonunda jüri üyeleri Trafik Planlama ve Destek Dairesi Başkanı 1. Sınıf Emniyet Müdürü  Yılmaz BAŞTUĞ başkanlığında, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkan Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Abdullah Alper DURMUŞ, TŞOF Başkanlığında görevli Doç. Dr. Yeşim YASAK, Gazi Üniversitesinde görevli Yrd. Doç. Dr. Semra ÇEVİK, Bilkent Üniversitesinde görevli Öğr. Gör. Kaan OLGUNTÜRK, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünde görevli Mühendis Erkan ÇÖLKUŞU, Kültür ve Turizm Bakanlığında görevli Uzman İbrahim Halil ADA, Kültür ve Turizm Bakanlığında görevli Nuray Hilal TUĞAN ve TÜVTURK’ de görevli Kamu İşleri Direktörü Ahmet BULUT ’dan oluşan jüri üyeleri toplanmıştır.

Yarışmaya katılmak üzere (163) kısa metrajlı film gönderilmiş ve bunlardan (25) adet film yarışma şartlarını taşımadığı, (1) filmin cd’si ise açılmadığı için elenmiştir. Geriye kalan (137) filmin tamamı görsel zenginlik, kurgu tekniği, amaca uygunluk yönlerinden değerlendirilmeye tabi tutulmuştur. Yapılan ilk değerlendirme sonucu bu filmler içerisinden (121)’i elenmiştir. Jüri üyelerinin beğenilerini kazanan (16) film ikinci kez değerlendirilerek (10)’u puanlama sistemine alınmıştır. Toplam  10 (on) puan üzerinden yapılan puanlama neticesinde sırayla en yüksek puanları alan eserlerin bilahare sahipleri tespit edilmiş ve sonuçta; 

Birincilik Ödülüne; 83 başvuru numara Antalya ilinden katılan Cemal BAĞDU’ ya ait “Aklını Kullan” adlı film,

İkincilik Ödülüne;  78 başvuru numarası ile İzmir ilinden katılan Zeliha YILMAZ’ a ait  “Sen Hangisisin?” adlı film, 

Üçüncülük Ödülüne;  48 başvuru numarası ile İzmir ilinden katılan Selin SÜAR’ a ait“Makaslama” adlı film,Jüri Özel Ödülüne; 71 başvuru numarası ile Adana ilinden katılan Banu SIVACI’ ya ait  “Savaş Alanı” adlı film;yaya güvenliğini ön plana çıkardığı ve yaya güvenliği konusuna dikkat çektiği için,Teşvik Ödülüne ise; 144 başvuru numarası ile Kayseri ilinden katılan Halit Cihan ŞENGEZER, Melih BİLİCİ ve Aykut AĞRAŞ’ a ait “Kemerinizi Takınız” adlı film; özgün, etkin, güçlü, sade ve net olduğu için uygun görülmüştür. 

Kısa Film Senaryosu yarışması için başvuru yapan eserleri değerlendirmek üzere;   20-28 Nisan 2012 tarihleri arasında muhtelif günlerde bir araya gelinerek Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Yusuf AVAN başkanlığında, Trafik Planlama ve Destek Dairesi Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü İsmail ULAŞ, TŞOF Başkanlığında görevli Doç. Dr. Yeşim YASAK, Gazi Üniversitesinde görevli Yrd. Doç. Dr. Semra ÇEVİK, Bilkent Üniversitesinde görevli Öğr. Gör. Kaan OLGUNTÜRK, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünde görevli Mühendis Erkan ÇÖLKUŞU, Kültür ve Turizm Bakanlığında görevli Uzman Hayriye ÖZEL ve TÜVTURK’ de görevli Kamu İşleri Direktörü Ahmet BULUT ’den oluşan jüri üyeleri toplanmıştır. 

Yarışmaya katılmak üzere (403) kısa film senaryosu gönderilmiş ve bunlardan tamamı amaca uygunluk, özgünlük, etkinlik ve güçlülük, sadelik ve nitelik yönlerinden değerlendirilmeye tabi tutulmuştur. Yapılan ilk değerlendirme sonucu bu senaryolar içerisinden (393) adet eser elenmiştir. Jüri üyelerinin beğenilerini kazanan (10) tanesi puanlama sistemine alınmıştır. Toplam 10 (on) puan üzerinden yapılan puanlama neticesinde sırayla en yüksek puanları alan eserlerden bilahare sahipleri tespit edilmiş ve sonuçta; 

Birincilik Ödülüne; 271’inci sırada Bolu ilinden katılan Mürüvvet ÖZCAN’a ait “Büyüklük” adlı eser,

İkincilik Ödülüne;  360’ıncı sırada Eskişehir ilinden katılan Sadettin KOYUNCAL’a ait “Onlarda Farkında” adlı eser,

Üçüncülük Ödülüne; 62’inci sırada Ankara ilinden katılan Önder KENEZ’ e ait “Çarpışma” adlı eser, uygun görülmüştür.

Afiş Tasarımı yarışması için başvuru yapan eserleri değerlendirmek üzere; 20.04.2012 günü 10.00- 12.30 saatleri arasında Trafik Uygumla ve Denetleme Dairesi Başkanı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Yüksel ÇELİK başkanlığında, Trafik Araştırma Merkezi 2. Sınıf Emniyet Müdürü Dr.Emin SEMİZ, TŞOF Başkanlığında görevli Doç. Dr. Yeşim YASAK, Gazi Üniversitesinde görevli Yrd. Doç. Dr. Semra ÇEVİK, Bilkent Üniversitesinde görevli Öğr. Gör. Kaan OLGUNTÜRK, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünde görevli Mühendis Erkan ÇÖLKUŞU ve TÜVTURK’ de görevli Kamu İşleri Direktörü Ahmet BULUT’ ndan oluşan jüri üyeleri toplanmıştır.

Yarışmaya katılmak üzere gönderilen afiş tasarımlarının tamamı (570) adet değerlendirmeye alınmış, tarafımızdan yapılan ilk eleme sonucu (10) eser finale kalmış ve bunlar üzerinde görsel zenginlik, kurgu, amaca uygunluk yönlerinden puanlama sistemine alınmıştır.

Toplam (10) on puan üzerinden yapılan puanlama neticesinde sırasıyla en yüksek puanları alan eserler derecelendirilmiş, bilahare sahipleri tespit edilmiş ve sonuçta; 

Birincilik Ödülüne; “ Mustafa HORUŞ’a ait - Kablumbağa- ana başlıklı 472 numaralı afiş ”, 

İkincilik Ödülüne; “ İbrahim DİNÇER’e ait -Park Yeri- ana başlıklı 455 numaralı afiş”,

Üçüncülük Ödülüne ise; “ İsmail İNAN, ORKUN ÖZBİNİCİ’ye ait - Trafik Ses- ana başlıklı 242 numaralı afiş” tasarımları uygun görülmüştür.

Söz konusu yarışmaya katılan eserler jüri tarafından değerlendirilmiş olup, dereceye giren eserlerin tanıtım ve ödül töreni 16 Mayıs 2012 günü saat:10.00’da Ankara (ATO) kongre merkezinde yapılacak olan Sempozyum ve Sergi açılış programında yapılacaktır.Kamuoyunun bilgisine sunulur.

10.05.2012

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜTRAFİK HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI3195 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret548587
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.80257.8338
Euro9.12179.1583
Hava Durumu