Üyelik Girişi

Site Haritası

4.OTOBÜS ENDÜSTRİSİ VE YAN SANAYİİ ULUSLARARASI İHTİSAS FUARI - İSTANBUL(CNR)FUAR MERKEZİ'NDE...!

BUSWORLD  TURKEY 2012 EN  GÜZEL STANDI GAZETECİLER  SEÇİYOR


18  Nisan’daki Basın Günü’nde BUSWORLD TURKEY 2012’nin en güzel stantlarını  gazeteciler seçecekler. Biri otobüs üreticisi, diğeri aksesuar üreticisi  firmalardan olmak üzere iki ayrı seçim yapılacak. Kazananların ödülleri 19  Nisan’daki Açılış Kokteyli’nde verilecek.

HKF Fuarcılık  organizasyonuyla 19-21 Nisan arasında düzenlenecek  olan BUSWORLD TURKEY 2012 Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas  Fuarı, 18 Nisan’daki Basın Günü ile kapılarını yine ilk olarak medya mensuplarına açıyor. Firmaların özel sunumlar gerçekleştireceği Basın Günü’ne  yurtdışından ve yurtiçinden çok sayıda gazeteci davetli olarak geliyor. Dördüncü  kez düzenlenen fuara bu yıl çok özel etkinlikler eşlik ediyor.

İlk  kez yapılacak olan En Güzel Stant Yarışması için jüri üyelerinin Basın Günü’ne  katılan gazeteciler olmasına karar verildi.  Basın Günü kapsamında firmaların yaptıkları  sunumların ardından, gazetecilere otobüs ve aksesuar üreticisi firmalar  arasından en beğendikleri iki standın hangisi olduğu sorulacak. Gazetecilerin en  beğendikleri stantların sahipleri, 19 Nisan’da fuarın açılış kokteylinde birer  hatıra plaketi ile ödüllendirilecek.   

İstanbul  Fuar Merkezi’nde açılacak olan BUSWORLD  TURKEY 2012’nin katılımcı sayısı şimdiden 170’i geçti. Mercedes-Benz’in Diamond  (ana) Sponsor olduğu fuar, toplam 20 bin metrekare alana yayılan iki salonda  düzenleniyor.
BUSWORLD TURKEY, uluslararası fuarcılıkta kalitenin  belgesi olarak kabul edilen UFI Approved  Event (UFI Onaylı Fuar) sertifikasına sahip bir etkinlik.
UITP  Konferansı BUSWORLD ile aynı tarihlerde UITP (International Association of Public  Transport) tarafından TÖHOB  ve İETT işbirliğiyle18  - 20 Nisan 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. UITP Uluslararası Otobüs Konferansı, BUSWORLD TURKEY tarafından da destekleniyor. Konferansın yerli ve yabancı katılımcıları, etkinliğin son gününde BUSWORLD  TURKEY’i gezecekler.


Karayolu  Yolcu Taşımacılığı Başarı Ödülleri 2011 
BUSWORLD TURKEY’in  başlıca destekçisi olan TOFED, Türkiye’de ilk defa yolcu  taşımacılığı alanında ödül vereceğini açıkladı. Fuar etkinlikleri çerçevesinde  organize edilen “Karayolu Yolcu Taşımacılığı Başarı Ödülleri”nin kriterleri  özel bir jüri tarafından belirlenecek. Ulaştırma Bakanlığı, TOBB,  üniversiteler, ilgili sivil toplum kuruluşları, üretici firmalar ve medyanın  katkılarıyla oluşturulan ödüller, fuar programı içinde Gala yemeği esnasında  sahiplerini bulacak.

HKF Fuarcılık A.Ş. hakkında


HKF Fuarcılık A.Ş.,  Türkiye'de dünya standartlarında kaliteli uluslararası ihtisas fuarları  organize etmek amacı ile kurulmuştur. Hollanda kökenli VNU Exhibitions Europe konsorsiyumuna ait VIV Fuarını  münhasıran lisanslı olarak ve Belçika kökenli Busworld Kortrijk International şirketine ait BUSWORLD fuarını proje ortağı olarak Türkiye’de organize etmektedir.
HKF Fuarcılık A.Ş.’nin  her yıl organize ettiği ANIMALIA İSTANBUL ile FOTEG  İSTANBUL ve iki yılda bir yapılan BUSWORLD  TURKEY ile VIV TURKEY fuarları, UFI Approved Event (UFI Onaylı Fuar) sertifikasını taşımaya hak kazanmış olan ve dolayısıyla UFI’nin Dünya Uluslararası Fuarlar Takvimi’nde yer alan Uluslararası  İhtisas Fuarları’dır.
HKF Fuarcılık A.Ş., 2004 yılından beri Dünya Fuar Endüstrisi Birliği UFI’nin asil üyesidir. Genel Müdürü Bekir Çakıcı, atama  usulü ile UFI  Yönetim Kurulu’na seçilmiş olma şerefine sahip ilk ve tek Türk’tür.

Haziran  2010’da HKF Fuarcılık A.Ş., Avrupa Tarım Fuarları   Organizatörleri  Federasyonu  EURASCO’ya Türkiye’den üyeliğe kabul edilen ilk ve tek şirket olma  şerefine sahip olmuştur. Bu sayede tarım ve tarım ürünleri sektörleri ile  ilgili fuarlarımız ANIMALIA ISTANBUL ve FOTEG ISTANBUL ve de VIV TURKEY, EURASCO  Member Event (Üye Fuar) sıfatına sahip oldular.
HKF Fuarcılık A.Ş.'nin fuar yelpazesi, kırmızı et (ANIMALIA  ISTANBUL) ve kanatlı beyaz et (VIV TURKEY) sektörlerinin yanı sıra 2012  yılında ilk kez düzenlenecek SEAEXPO TURKEY, Su ve Deniz Ürünleri, Balıkçılık ve  Teknolojileri Fuarı ile  birlikte, besin zincirindeki tüm proteinleri kapsamına almaktadır.                     

BUSWORLD TURKEY 2012 OTOBÜS ENDÜSTRİSİ VE YAN SANAYİİ  ULUSLARARASI İHTİSAS FUARI 4. KEZ DÜZENLENİYOR

Dünyanın en prestijli, uluslararası otobüs endüstrisi fuarı BUSWORLD KORTRIJK’in Türkiye versiyonu olan BUSWORLD TURKEY 2012, HKF Fuarcılık organizasyonuyla 19-21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor. BMC, Mercedes-Benz, Otokar ve Temsa şimdiden fuardaki yerlerini ayırttı.

İstanbul,  Türkiye (HKF Fuarcılık) 27 Aralık 2011-- HKF Fuarcılık’ın  düzenlediği BUSWORLD TURKEY 2012 Otobüs  Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı, 19-21 Nisan 2012 tarihleri  arasında İstanbul Fuar Merkezi, Salon 1 ve 2’de sektör profesyonellerini dördüncü  kez bir araya getiriyor.


BUSWORLD  TURKEY 2012’ye şimdiden  110’a yakın firmanın katılımı kesinleşmiş durumda. Türkiye’nin en büyük otobüs  üreticisi firmaları olan BMC, Mercedes-Benz, Otokar ve Temsa, fuara katılımı  kesinleşen markalar arasında. Mercedes-Benz, aynı zamanda etkinliğimizin Platin  Sponsoru olacaktır.
Belçika’nın en eski ve tanınmış  fuarlarından biri olan BUSWORLD  EUROPE KORTRIJK’in Türkiye versiyonu olan BUSWORLD TURKEY, ülkemiz haricinde  Çin, Rusya ve Hindistan’da da organize ediliyor. 2007 yılında ilki 8.500  m²  alanda açılan fuarımız, 2012’de iki  ayrı salonda toplam 20 bin metrekare alanda kurulacak kadar büyüme gösterdi.


BUSWORLD  TURKEY 2012, tüm  katılımcıların yeni ürünlerini sergileyebilecekleri ve ziyaretçilerle bir araya  gelip yeni  iş bağlantıları  kurabilecekleri uluslararası bir platform oluşturmaktadır. 


BUSWORLD  TURKEY, uluslararası  fuarcılıkta kalitenin belgesi olarak kabul edilen UFI Approved Event (UFI Onaylı Fuar) sertifikasına sahiptir.

 

BASIN GÜNÜMÜZE DAVETLİSİNİZ

18 Nisan 2012 Çarşamba günü yerli ve yabancı basın mensupları için düzenlenecek Basın Günü’müzde sizi de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız. Basın Günü’müze yurtdışından gelen yabancı gazetecilerle birlikte yaklaşık 60 basın mensubunun katılımı kesinleşmiş durumda.  Basın Günü’müzde firmalar özel sunumlar yapacaklar ve sizin onlarla röportaj yapmanız mümkün olacaktır.

FUARIMIZ ÜCRETSİZDİR

Fuarımız 19 - 21 Nisan  2012  tarihlerinde saat 10.00’dan 19.00’a kadar ziyaretçilere açık olacaktır. Fuara  giriş profesyonel ziyaretçiler için ücretsizdir. BUSWORLD TURKEY  2012 Fuarı davetiyelerini www.busworldturkey.com adresinden temin edebilirsiniz.  Taksim’den kalkan otobüslerle, fuara ulaşım ücretsizdir.

BUSWORLD TURKEY 2012  Otobüs  Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı  19-21 Nisan 2012 Ücretsiz Fuar Etkinlikleri

HKF Fuarcılık organizasyonuyla 19-21 Nisan arasında düzenlenecek olan BUSWORLD TURKEY  2012 Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı’nda sektör  profesyonelleri için kapsamlı etkinlikler yapılacak. Otobüs endüstrisi için  uluslar arası bir buluşma platformu oluşturan fuarda, sektör sorunlarına  yönelik toplantılar yapılacak ve en yeni teknolojik gelişmelerin paylaşıldığı  konferanslar düzenlenecek.

TOFED Etkinlikleri Panel, 19 Nisan Perşembe Saat:  13.30


BUSWORLD  TURKEY’in başlıca destekçisi olan TOFED, 19 Nisan Perşembe günü öğleden sonra  “Sektöre genel bakış; sektörde yaşanan sıkıntılar, problemler ve çözüm  önerileri; Sektördeki aile firmalarının dünü ve bugünü” konularının karşılıklı  görüşüldüğü bir panel düzenliyor.

 

Karayolu Yolcu Taşımacılığı  Başarı Ödülleri 2011


TOFED,  sektördeki üretici firmalara  “Karayolu  Yolcu Taşımacılığı Başarı Ödülleri” vereceğini açıkladı. Karayolu  yolcu taşımacılığı modelinin hak ettiği saygınlığa kavuşması için çalışan TOFED,  sektörün, faal, güvenilen ve tercih edilen bir ulaşım biçimi olarak önümüzdeki  yıllara taşınmasına bu  ödüllerle katkıda bulunmayı hedefliyor. Kriterleri özel bir jüri  tarafından belirlenen ödüller, Ulaştırma Bakanlığı, TOBB, üniversiteler, ilgili  sivil toplum kuruluşları, üretici firmalar ve medyanın katkılarıyla  oluşturuldu. TOFED, “Karayolu Yolcu Taşımacılığı Başarı Ödülleri”ni fuar  programı içinde Gala yemeği esnasında sunacak.

BUSWORLD Etkinliği Seminer, 20 Nisan Cuma Saat:  11.00 “Alternatif Yakıt & Sürüş  Sistemleri ve Türkiye’deki Geleceği”


Otobüs  endüstrisinin çevre dostu ve sürdürülebilir olmasına katkıda bulunmayı  amaçlayan BUSWORLD INTERNATIONAL, sektördeki teknolojik yenilikleri paylaşmak  ve sektörün bu konudaki ihtiyaçlarını belirlemek üzere özel bir seminer  düzenliyor. “Alternatif Yakıt & Sürüş Sistemleri ve Türkiye’deki Geleceği”  konulu seminer için Doug Jack moderatör olarak davet edildi. Seminerde Ahmet  Taygur (BMC), Dr. Mark Lawday (Luxfer) ve Ahmet Hacıyunus (Otokar) konuşma  yapacak. Seminer, 20 Nisan’da saat 11.00’de başlıyor. 

TÖHOB Etkinliği Panel, 20 Nisan Cuma Saat:  14.30 “Toplu Taşımada Tekerlekli  Sandalye Güvenliği”


TÖHOB, toplu  taşımacılığın Temmuz 2012’ye kadar özürlülere uygun hale getirilmesi  zorunluluğuna dikkat çekecek bir panel düzenliyor. “Toplu Taşımada Tekerlekli  Sandalye Güvenliği” konulu panele Deniz DİKER (QSTARINT) konuşmacı olarak  katılıyor.

Firedect Etkinliği Sempozyum, 20 Nisan Cuma Saat:  17.00
“Yangın algılama: Türkiye’de  ECE-TRANS-WP29-2009-104 regülasyonu”

Aracın motoru  veya şasesi altında başlayan yangını algılayıp söndürmeyi sağlayan ürünler  üreten Firedect firması, bu ürünün toplu taşımacılıkta standart hale  getirilmesi amacıyla bir sempozyum düzenliyor. Almanya merkezli Firedect  firması, Avrupa’da ürünlerinin kullanıldığı araçlarda bugüne kadar büyük bir  yangın oluşmadığını belirtiyor.2173 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam123
Toplam Ziyaret576468
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.13268.1652
Euro9.67099.7097
Hava Durumu