Üyelik Girişi

Site Haritası

DİKKAT..! SURİYE'YE SEYAHAT EDECEK VATANDAŞLARIN ÖNEMLE DİKKATİNE..!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dışişleri Bakanlığından alınan 21.06.2012 tarih ve 4991604 sayılı yazıyla Ulaştırma Bakanlığımıza gönderilen, 30 Mayıs 2012 tarihli duyuru metni:

 

 

Suriye’ ye Seyahat Edecek Vatandaşlarımıza Yönelik Duyuru

 

 

Suriye’ de yaşanan gelişmelerin özellikle karayolu seyahatler açısından tehlike arz ettiği ve güvenlik risklerini beraberinde getirdiği daha önce yapılan

Duyurularımızla vatandaşlarımızın dikkatine getirilmiş; mecbur kalınmadıkça Suriye üzerinden karayolunun kullanılmaması istenmiş; hali hazırda Suriye’ de bulunan vatandaşlarımızın ise Türkiye’ ye dönmeleri ve Suriye’ ye seyahat etmemeleri tavsiye edilmişti.

 

Bununla birlikte, çeşitli nedenlerle Suriye’ ye giriş yapmaya devam eden vatandaşlarımızın bu ülkede ciddi sorunlarla karşılaştıkları, mağdur duruma düştükleri, can ve mal güvenliklerini tehlikeye soktukları görülmektedir.

 

Suriye’ de yaşanan olaylar artık bütün ülkeyi etkisi altına alarak gündelik hayatta kişilerin can ve mal güvenliğini tehdit eden boyuta ulaşmıştır. Meydana gelen olaylarda şu ana kadar maalesef yedi vatandaşımız hayatını kaybetmiş, birçok vatandaşımız da yaralanmıştır. Bazı vatandaşlarımızın akıbetlerine ilişkin başlatılan araştırmalarımız ise halen sürmektedir. Ayrıca, birçok vatandaşımız da Suriye üzerinden seyahatleri sırasında saldırıya uğramışlardır.

 

Bilindiği üzere, Şam Büyükelçiliğimiz geçtiğimiz Mart ayı sonu itibariyle faaliyetlerini geçici olarak askıya almıştır.

 

Bu itibarla, vatandaşlarımızın Suriye’ ye seyahat etmemelerinin kendi can ve mal güvenlikleri açısından bir kere daha kuvvetle tavsiye edilmesine ihtiyaç duyulmuştur.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.1632 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret647560
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.877228.9929
Euro31.134931.2597
Hava Durumu