Üyelik Girişi

Site Haritası

GÜRBULAK SINIR KAPISI'NDA YOĞUNLUK...!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sınır kapısında yaklaşık 10 kilometrelik tır kuyruğu oluştu

Gürbulak Sınır Kapısı'nda yaklaşık 10 kilometreuzunluğunda tır kuyruğu oluştu.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan sınır kapısında oluşan tır kuyruğu, ramazan ayı olması dolayısıylaşoförleri zor durumda bıraktı.

Şoförlerden Fazıl Boğa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 35 yıldır şoförlük yaptığını belirterek, sınırdaki yoğunluğun kendisini olumsuz etkilediğini söyledi.

Sınırda bir gündür beklediğini belirten Boğa, "Türkiye genelinde diğer sınır kapılarından da geçiyoruz. Burada çok sıkıntı yaşadık. Gürbulak Sınır Kapısı'nda tır kuyrukları oluştu. Nedenini bilmiyorum ama yoğunluk çok fazla. Ramazan olması dolayısıyla zor durumda kaldık" dedi.

Şoförlerden Kadir Yapıcı ise sınırda 10 kilometre uzunluğunda tır kuyruğu oluştuğunu kaydederek, "Üç gündür burada bekleyen arkadaşlarımız var. Çok zor şartlarda çalışıyoruz. Sınırdaki yetkililerden yardım istiyoruz" diye konuştu.

Vali Yardımcısı Ercan Ateş, Suriye'de sınır kapılarında yaşanan sıkıntıların Gürbulak Sınır Kapısı'ndaki tır yoğunluğunu etkilediğini ifade etti.

Ateş, şunları kaydetti:

"Yaz aylarında ticaret hacmi arttığı için ihracat hacmimiz de büyüyor. Dolayısıyla sınır kapısında kuyruklar oluşuyor. Bir diğer neden ise Suriye'deki savaş nedeniyle sınır kapılarında yaşanan sıkıntılar. Oradakiaraçlar buraya yönlendiriliyor. Tır kuyruğundaki araçların çoğunun plakası 27 ve 31'dir. Şoförlerin mağdur olmaması için ekiplerimiz fazla mesai yapıyor. Sorunun kısa sürede çözülmesi için yoğun şekilde çalışıyoruz."2169 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret647560
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.877228.9929
Euro31.134931.2597
Hava Durumu