Üyelik Girişi

Site Haritası

TÜRKİYE SINIR KAPILARINI KAPATTI...!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Suriye ile Türkiye arasında ticari geçişlerin yapıldığı Cilvegözü, Öncüpınar ve Karkamış sınır kapıları geçici olarak kapatıldı. Edinilen bilgiye göre sadece yaya giriş çıkışlarına açık olan Akçakale ve Yayladağ sınır kapılarının da kapatılması gündemde.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın dün kapatılacağını açıkladığı gümrük kapıları bu sabah itibariyle geçişlere kapatıldı. Kararın ardından Suriye ve Türkiye plakalı araçların karşılıklı giriş-çıkışları tamamen duracak. Üçüncü ülke araçları da geçici olarak kapatılan bu kapılardan geçemeyecek.

Suriye’de bulunan Türk araçlarının dönüşüne ise izin verilecek.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da , Türk TIR'larının Suriye'ye girişlerinde,  geçişlerinde ve dönüşlerinde can güvenliği noktasında ciddi endişeleri olduğunu  belirterek, "TIR'larımızın Suriye'ye gidişlerine gümrüklerimiz  kapanmıştır"dedi. Çağlayan, Türkiye'den Suriye'ye giden taşımalarda Ocak-Mayıs  döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 87'ye yakın bir düşüş olduğunu  söyledi.

DİĞER İKİ KAPI DA KAPATILABİLİR

Söz konusu üç girişin kapatılmasının ardından Türkiye ile Suriye arasında giriş-çıkış yapılacak Akçakale ve Yayladağ kapıları kalıyor. Bu kapılardan sadece yayalar girip çıkabiliyor ve genelde akraba ziyaretleri için kullanılıyor.

Ancak gümrük yetkililerinden edinilen bilgiye göre bu iki kapının da kapatılması gündemde. Olayların dikkatle izlendiğini belirten yetkililer, gidişata göre Akçakale ve Yayladağ kapılarının da kapatılabileceğini söyledi. 1674 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret647563
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.877228.9929
Euro31.134931.2597
Hava Durumu