Üyelik Girişi

Site Haritası

A1 YETKİ BELGESİ SAHİBİ FİRMA YETKİLİSİNDEN BİRİNİN HAKSIZ KONTROLLERDEN VE CEZALARDAN DOLAYI ARACINI VE KENDİNİ YAKMA GİRİŞİMİ ...!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A1 YETKİ BELGESİNE SAHİP OLMASINA RAĞMEN TRAFIK CEZALARINA KIZIP KENDINI YAKMAK İSTEDI

Bingöl’de şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan bir araç sürücüsü sürekli ceza aldığı gerekçesiyle kendini yakmaya çalıştı. Trafik ekiplerinin siyasi talimatlarla kendisine kasıtlı olarak ceza kestiğini ileri süren sürücü, İl Emniyet Müdürlüğü önünde aracın üzerine çıkıp, kendini yakmaya kalktı. 

Edinilen bilgiye göre, Bingöl’de şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan Öz Bingöllüler firmasında ortaklığı bulunan ve aynı zamanda şoförlük yapan Hüseyin Bürkük isimli şahıs,  Elazığ’a yolcu taşırken İl Emniyet Müdürlüğü önünde trafik ekiplerince durdurulup, Korsan Taşımacılık Yaptığı gerekçesiyle 2 bin 426 TL para cezası kesildi. Bunun üzerine trafik ekiplerine tepki gösteren Hüseyin Bürkük, yaptıkları işi prosedürüne uygun yaptıklarını, taşımacılık işi içinde Bingöl Belediye Başkanlığı ile Ulaştırma Bakanlığından gerekli çalışma belgelerini aldıklarını belirterek, kesilen cezaların kasıtlı olduğunu ifade etti.
Tüm bu çabalara rağmen derdini anlatmakta güçlük çeken Bürkük, aracın üzerine çıkarak e benzinle kendini yakmaya kalktı. Bu olay üzerine olay yerine itfaiye araçları, ambulans ve çok sayıda polis ekipleri geldi.  İl Emniyet Müdür Yardımcısı Salim Cebeloğlu, Bürkük’ü ikna etmek için yoğun çaba sarf etti.

CEBELOĞLU İKNA ETTİ

Kesilen cezayı iptal edeceğini ve ortada bir haksızlık varsa bunu düzelteceğinin sözünü veren Cebeloğlu, daha sonra Bürkük’ü ikna edip aracın üzerinden indirmeyi başardı.

“BUGÜNE KADAR 200 BİN TL CEZA ÖDEDİK”

Firmayı kurdukları günden beri sürekli aynı gerekçelerle araçlarına ceza kesildiğini anlatan Bürkük, bir hafta içerisinde kendilerine 3 defa ceza kesildiğini söyledi.Resmi olarak firmayı kapatamadıkları için ceza yöntemleriyle firmayı bitirmeye çalıştıklarını dile getiren Bürkük, “2011 yılında firmamızı kurduk. Tüm resmi evraklarımız mevcut ve gerekli izinleri aldık. Buna rağmen çalışmaya başladığımız günden bugüne kadar firmamıza haksız yere ve siyasi baskıyla yaklaşık 200 bin TL trafik cezası kesildi. Defalarca itiraz etmemize ve yasal yollara başvurmamıza rağmen hiçbir sonuç alamadık. Son olarak Elazığ’a yolcu taşırken, Trafik ekipleri aracımı emniyet müdürlüğü önünde durdurup bana ‘Korsan Taşımacılık Yapıyorsun’ diyerek 2 bin 400 TL ceza kestiler. Ben bu cezaya itiraz ettim ve kendimi dinletemedim. Ben de petrolden bir bidon benzin alıp aracımın üstüne çıktım. Aracıma ve üzerime benzin döküp kendimi yakmaya kalktım. Firmamızda yaklaşık 40 kişi evine ekmek götürüyor. Biz korsan taşımacılık yapmıyoruz. Yaptığımız iş yasalara uygundur. OHAL döneminde bile yapılmayan baskılar bugün firmamıza yönelik yapılmaktadır. Araçlarımızı yaklaşık 45 dakika bekletip, yolcuların çok detaylı bir şekilde kimlik sorgulamaları yapılıyor. Ayrıca trafik ekipleri yolcuların araç önünde resimlerini çekiyor ve seyahat özgürlüğünü engelliyorlar. Bu uygulama bizim dışımızda başka hiçbir firmaya ve şahısa yapılmamaktadır. Bu uygulamaya son verilmesini istiyoruz. Aksi halde bir dahaki sefere daha ciddi bir eylem yapacağımı açıkça belirtmek isterim” diye konuştu.   2322 kez okundu

Yorumlar

     26/07/2012 11:42

malesef iyinin iyisi diye bu hükümete oy verip 1 numaralı ikdidar yaptık senmisin bizi ikdidar yapan-şimdi bize takla attırıyorlar size de takla atma zamanı gelecek
Misafir - yakup

LÜTFEN NETLİK KAZANDIRIN..!     26/07/2012 03:55

ULAŞTIRMA,DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI A1 YETKİ BELGESİNİN BELİRSİZLİKLERİNE BİR AN ÖNCE SON VERMESİ GEREKİR..AKSİ HALDE BU TÜR VAKALARIN CEREYAN ETMESİYLE KARŞI KARŞIYA KALACAKTIR..ÜMİDİMİZ BAKANLIĞIN BÜYÜK BİR DUYARLILIKLA A1 YETKİ BELGESİ FAALİYET KAPSAMI VE DENETİM BELİRSİZLİKLERİNİN NETLİĞE KAVUŞTURMASI YÖNÜNDE ADIM ATMASIDIR..! Erdal YILMAZ - ARMİNA GRUP DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
Erdal YILMAZ

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret647563
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.877228.9929
Euro31.134931.2597
Hava Durumu